website templates


Kim jesteśmy?

Mobirise

Rodzina Miriam Betlejem to przede wszystkim :

  • Duchowa Rodzina osób konsekrowanych;
  • Doświadczenie Opatrzności w Rodzinie, której charyzmatem jest odnowa konsekracji chrzcielnej;
  • Szkoła formacji do komplementarności w duchu wzajemnej pomocy w rodzinie i nowa droga do świętości dla wszystkich.

    (
    Doświadczenie Opatrzności oznacza osobiste doświadczenie i pomaganie innym w doświadczeniu, że Bóg jest naszym Ojcem, który nas kocha i nigdy nie przestaje działać w naszym życiu.)

Historia

Rodzina Miriam Betlejem (La Famille Myriam Beth’léhem) powstała 13 stycznia 1979 roku, w mieście Baie-Comeau, w kanadyjskiej prowincji Quebec, gdzie mieści się dom generalny wspólnoty. Jej założycielka, s. Joanna Bizier od wielu lat nosiła w sercu intuicję synowskiej odnowy konsekracji chrzcielnej w duchu komunii Soboru Watykańskiego II. Wspólnota została zaproszona i z ojcowską troską przyjęta przez ordynariusza diecezji Baie-Comeau, biskupa Jean-Guy Couture’a.

Rodzina Miriam Betlejem została najpierw uznana przez biskupa diecezji Baie-Comeau jako Duchowa Rodzina Osób Konsekrowanych, a następnie erygowana jako Publiczne Stowarzyszenie Wiernych w oczekiwaniu na przekształcenie w Instytut Życia Konsekrowanego na mocy kanonu 605 Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Założycielka

Joanna Bizier przyszła na świat w regionie Beauce w Quebecu jako dwunaste z czternaściorga dzieci. Od wczesnego dzieciństwa miała świadomość, że jest umiłowanym dzieckiem Boga Ojca i że Jego miłość do niej „nigdy się nie skończy” oraz tego, jak wielkim skarbem jest dla nas zbawcza ofiara Jezusa. Od wieku dwunastu lat miała mądrego kierownika duchowego ks. Emila Turgeona, dzięki któremu jej miłość do Jezusa stale wzrastała.   

Szesnastoletnia Joanna Bizier wstąpiła do zgromadzenia Sœurs Servantes du Saint-Cœur de Marie [Sióstr Służebniczek Świętego Serca Maryi], w którym posługiwała przez blisko czterdzieści lat jako nauczycielka i wychowawczyni. 26 października 1974 roku niespodziewanie usłyszała w sercu na modlitwie następujące słowa: „Oczekuję od ciebie Doświadczenia Opatrzności…”. Dzięki światłu, jakie otrzymała za pośrednictwem swojego kierownika duchowego, posłuszna woli Bożej, która objawiła się też w wielu opatrznościowych wydarzeniach, s. Joanna opuściła swoje zgromadzenie, aby założyć nową wspólnotę – Rodzinę Miriam Betlejem.

Życie zintegrowane

Rodzina Miriam Betlejem jest wspólnotą pół-kontemplacyjną i pół-misyjną, co oznacza, że jej członkowie połowę swojego czasu poświęcają na modlitwę i osobistą formację a połowę na ewangelizację.

Życie kontemplacyjne wspólnoty jest słuchaniem Boga i koncentruje się wokół adoracji Najświętszego Sakramentu. Życie braterskie toczy się na wzór Świętej Rodziny, w duchu otwartości na drugiego człowieka, prostoty i radości. Życie misyjne natomiast jest służbą komunii i niesieniem światu orędzia nadziei, że Bóg kocha każdego człowieka!

© 2020 Rodzina Miriam Betlejem – Wszelkie prawa zastrzeżone we wszystkich krajach.    |    INFORMACJE PRAWNE